Quvart E-ticaret seo

E-Ticaret, pandemi döneminde birçok firmanın geçiş yaptığı dijital bir pazarlama sistemidir. E-Ticaret SEO Çalışması da, bu sektöre geçen firmaların çoğalmasıyla trend hale gelmiş durumda. Koronavirüs yüzünden fiziksel ürün satan firmalar, müşteri bulamadıkları için ürünlerini internet ortamında satmaya yöneldiler. Haliyle İnternet mağazalarının açılışıyla beraber firmalarının tanıtımı, en öncelikli ihtiyaçları haline geldi. Ürünlerini internet ortamından satmaya sıfırdan başlayan firmalar bu konuda acemilik çektiler. Bir danışmandan yardım almadan, tanıtım yapmadan, kendi kendine ürünlerini pazarlamaya çalışanlar ise zarar üstüne zarara uğradılar.

“Yaşadığımız Dijital – Çağda Fiziksel Ürün Satıp, E-Ticarete geçiş yapmamış firmalar ne yazık ki olduğu yerde saymaya mahkumdur.”
– Fatih Dörttepe

E-Ticaret SEO Çalışmasının Önemi

E-Ticaret siteleri için yapılan seo çalışması bir ihtiyaç değil, günümüzde bir zorunluluktur. Google 2020 Eylül ayından itibaren Merchant sistemini kaldıracağını duyurdu. Eylül ayından itibaren ürünlerini bu kanaldan da tanıtamayacak olan firmalar mecburen Ads reklamlarına yönelecekler. Google Ads reklamları da bildiğiniz üzere paralıdır. Tıklama başına maliyet (TBM) dediğimiz sistem ile çalışırlar. E-Ticaret siteleri için seo çalışması yaptırmayan firmalar, ürünlerini internet ortamında tanıtabilmek için Google Ads’e bağımlı kalacak. Google’a bakiye yatırmadan reklamları görünmeyecek ve ürünlerini tanıtamayacak. Oysa E-Ticaret SEO Çalışması sayesinde tüm ürünleriniz google sıralamalarında reklamsız olarak listelenir ve arama sonuçlarında ön sıralarda çıkar.

E-Ticaretin Önemi

Author

Quvart Bilişim

Leave a comment

İletişime Geç